IZOBRAŽEVANJE: Vrvna tehnika in varno delo na strehi ob posredovanju po vremenskih ujmah, 13. in 14. 10. 2017

Dodano: 15.10.2017

V petek, 13. 10. in soboto, 14. 10. 2017 se je 6 članov našega društva udeležilo tečaja vrvne tehnike za interventne službe in varno delo na strehi ob posredovanju po vremenskih ujmah.
V petek dopoldan smo se posvetili teoriji, v popoldanskem času pa smo spoznali praktično uporabo vrvne tehnike med učenjem vozlov, spuščanju po vrvi ter varovanju in reševanju oz. snemanju sodelavca iz vrvi.
Drugi dan dopoldan smo se najprej odpravili v Črnuče, kjer smo se naučili izdelati vrvno ograjo, varovati sodelavca pri spustu ter postopke spuščanja in dviganja ponesrečenca v koritastih nosilih po pobočju. Po kosilu smo se odpravili v Gasilsko brigado Ljubljana, kjer smo se naučili varnega dela na strehi s pomočjo vrvne tehnike (napredovanje in postavljanje sidrišč s pomočjo dinamične vrvi, načine kako spraviti vrv čez streho, napredovanje in saniranje objekta, ko že imamo postavljeno varovanje s statično vrvjo, na katero se zapnemo z enim od varovalnih kosov opreme, da se lahko varno gibamo po strehi, itd.)

Tečaj sta nam omogočili GZ Mengeš in CZ Mengeš v organizaciji podjetja INŠTITUT VERTIKALA, katerim se zahvaljujemo za profesionalno izveden tečaj in upamo, da bomo v prihodnje še sodelovali.

Tečajniki PGD Loka:
Andrej Brojan, Domen Pirnat, Anže Kveder, Andrej Bizjak, Branko Urbanc in Blaž Burgar.

Nekaj utrinkov s tečaja si lahko ogledate v FOTOGALERIJI (klikni!).