INTERVENCIJA odpravljanje posledic neurja v PTUJU!!

Dodano: 01.09.2008

ODPRAVLJANJE POSLEDIC NEURJA NA PTUJU (vas Kicar)
Nedelja, 17.08.2008

Posadka PGD Loka pri Mengšu:
Čebulj B., Kveder A., Pesrl B., Avdič Š., Pogačar R., Pogačar U., Sašek M., Urbanc B., Urbanc G.

in iz PGD Trzin:
Šlebir M., Gril A.

SKUPAJ 11 ČLANOV

Zaščitna/varovalna oprema:
osebna zaščitna oprema (čelada, kombinezon, rokavice, škornji) + gasilski pas

Vozilo:
GVM-1

Orodje:
zidarsko/tesarsko orodje + vrvi

Radijske zveze:
– ZARE 39 delovni kanal
– ZARE 51 kanal za povezavo s štabom
– GSM

Vse ure so ocenjene okvirno, možne so tudi razlike z dejanskim stanjem na terenu.

Intervencija:
17.08.2008
od 8.00 ure do 9.30 ure – zbiranje posadke
ob 9.35 uri odhod z GVM-1 (7) + osebnim vozilom (2)
ob 9.50 uri odhod iz Bencinskega servisa Domžale (pri AS-u) GVM-1 (9) + osebno vozilo (2)
ob 11.20 uri prihod na prijavno mesto OGZ Ptuj
ob 11.52 uri delovni nalog za Zg. Hajdoše (razporejeni skupaj s PGD Križ in PGD Moste iz GZ Komenda)
ob 12.00 uri prihod v vas Kicar (oddaljena od Ptuja 5 km)
ob 12.30 uri PGD Topole (GV-V2 + 6 članov posadke) razporejeni v Kicar ob 12.30 uri
ob 13.00 uri zbor predstavnikov enot (domači gasilci-PGD Kicar, PGD Topole in PGD Loka) v GD Kicar, domači poveljnik, regijski poveljnik in poveljnik GZS.
Dogovor je bil naslednji:
– gasilci PGD Loka ostanejo na objektih, ki jih rešujejo (Kicar 140, 140A, 140B)
– PGD Topole delujejo samostojno s pomočjo domačih gasilcev.
– PGD Kicar priskrbi gas. vozilo in s pomočjo nekaterih članov PGD Loka formira opremljeno gas. enoto (z lestvijo)
– rešuje in pokriva se samo stanovanjske objekte, gospodarska poslopja le izjemoma, kjer to zahteva konstrukcija

Delo, ki smo ga opravili:
Kicar in hišna številka, število gasilcev, delo, ura zaključka-okvirno

Kicar 140B, 2 gasilca, popravilo zaščite s PVC – odkril veter, zaključek ob 14.15 uri
Kicar 140A, 3 gasilci, pokrivanje s strešniki, zaključili z delom ob 14.30 uri
Kicar 140, 6 gasilcev, odkritje strehe in pokrivanje z novimi strešniki, zaključili ob 18.50 uri
Kicar 50, 4 gasilci, odkritje strehe, ponovno pokrivanje z novimi strešniki, zaključek s PVC folijo, zaključili ob 16.50 uri – sodelovala še 2 gasilca iz PGD Kicar z vozilom GV-V1
Kicar 56, 4 gasilci, pokrivanje strehe s PVC folijo, zaključili ob 18.40 uri – sodelovali še 4 gasilci iz PGD Kicar z vozilom GV-V1
Kicar 29, 11 gasilcev, pokritje strehe s PVC folijo, zaključili ob 20.00 uri – sodelovali še 4 gasilci iz PGD Kicar z vozilom GV-V1

ob 23.00 uri odhod iz vasi Kicar
ob 23.15 uri prihod na zbirno mesto OGZ Ptuj

Prihod v GD Loka v ponedeljek, 18.08.2008 ob 01.10 uri.

Slabosti:
– slaba komunikacija na sprejemu (poslani v Zg. Hajdoše in ne v Kicar kot je bilo dogovorjeno)
– ZARE sistem (za prenosno radijsko postajo) ni bilo signala
– malica organizirana na sedežu OGZ Ptuj (ne npr. v PGD Kicar kot je bilo dogovorjeno)
– izgubljena oprema: delovna vrv

Prednosti:
zadostno število gasilcev
usposobljenost gasilcev
opremljenost gasilcev
pomoč domačih gasilcev v poznavanju terena, tehniki (GV-V1), opremi (lestev, vrvi, PVC folija, kladiva, žeblji) in kadru (poveljnik + 3 gasilci)
ni bilo nobene poškodbe med gasilci
ni bila poškodovana osebna zaščitna, varovalna in delovna oprema
vreme

Dodajam še slike povzročene škode na objektih v vasi Kicar in dela na njih (FOTOGALERIJA).

A.G.