Povorka ob 130-letnici Mengeške godbe, 1.6.2014

Dodano: 01.06.2014

V nedeljo, 1. junija 2014, je po ulicah Mengša potekala slavnostna povorka ob 130-letnici Godbe Mengeš. V gasilskih uniformah smo se povorke udeležili tudi člani PGD Loka pri Mengšu skupaj z ostalimi društvi iz GZ Mengeš in tako počastili zavidljiv jubilej Mengeške godbe. V povorki so poleg Godbe Mengeš nastopile še druge godbe iz Slovenije (Godba Gorje, Murska Sobota, Kamnik, Domžale, Moravče, Vevče, Metlika in Vodice) ter številna društva, ki delujejo na območju mengeške občine (Mengeški zvon, Turistični društvi Mengeš in Dobeno, Folklorna skupina Svoboda, ŠD Partizan, Harmonikarji Stopar, Čebelarsko društvo Mengeš, Kolesarsko društvo…). Po zaključku povorke je predsednik PGD Loka pri Mengšu Mengeški godbi podelil sliko mlaja pred Gasilsko godbenim domom v Mengšu, katerega smo letos prispevali loški gasilci in ga bodo godbeniki prodali na dražbi ter izkupiček denarja porabili za svoje delovanje. S povorko se je tudi zaključilo tridnevno praznovanje 130-letnice delovanja slavne Godbe Mengeš.

Gasilci v povorki: Bizjak Andrej, Bizjak David, Ručigaj Robert, Šegatin Feliks, Pirnat Domen, Urbanc Franc, Urbanc Brane, Sedeljšak Slavko, Bergant Franc, Galjot Janez, Jerič Marko, Repanšek Marjan, Brojan Jože in Brojan Andrej.

Gasilci v redarski službi: Eršte Sebastjan, Burger Blaž in Loboda Nejc.

Slike si lahko ogledate v FOTOGALERIJI (klikni!).