PARADA ob 140 – letnici prostovoljnega gasilstva v Sloveniji in PGD Metlika, 6.6.2009

Dodano: 09.06.2009

V soboto se je, kot ena izmed 17 gasilskih regij v Sloveniji, tudi naša regija – Ljubljana III ter v okviru nje GZ Mengeš, udeležila parade v čast 140 – letnici ustanovitve prvega prostovoljnega gasilskega društva v Sloveniji, PGD Metlika ter s tem začetek prostovoljnega gasilstva v Sloveniji nasploh. Po korakanju 3000 gasilcev ter pripadnikov enot civilne zaščite skozi mesto so nas na zbornem mestu nagovorili predsednik države dr. Danilo Turk, predsednik GZS ter PGD Metlika in ostali eminentni gostje ter v svojih govorih poudarili pomen prostovoljnega gasilstva v Sloveniji in obljubili, da se bodo še naprej prizadevali k ohranitvi ter razvoju gasilstva in ureditvi statusa gasilcev.
Ob okroglem jubileju so PGD Metlika prevzeli tudi novo gasilsko cisterno – GVC 24/50, Mercedes AXOR 1933 4×4, gasilsko vozilo vredno 260.000 €, katerega smo si tudi ogledali.

Iz našega društva PGD Loka pri Mengšu so se, pod vodstvom poveljnika GZ Mengeš Franca Hribarja, slavnostne parade udeležili 4 gasilci: Anže Kveder, Boštjan Čebulj, Matic Sašek in David Bizjak.

Slike si lahko ogledate v FOTOGALERIJI (klikni!).