IZOBRAŽEVANJE: Uvodno usposabljanje v veščinah vrvne tehnike, 8. 8. 2013

Dodano: 08.08.2013

V okviru aktivnosti Športno atletskega društva Mavrica je v četrtek 8. 8. 2013 med 8:30 in 12. uro v Železni jami na Gorjuši potekal del programa Vodno pustolovskih počitnic. Aktivnosti za otroke je izvajalo Društvo za raziskovanje jam Simon Robič Domžale.

Omenjene aktivnosti so se udeležili tudi 3 gasilci naše operativne enote, ki so sodelovali pri postavitvi poligona in sami izvedbi. Po končanem programu za otroke pa sta se dva izmed bodočih tečajnikov reševanja iz višin in globin s pomočjo vrvne tehnike, pod budnim očesom vodje Reševalnega centra JRS Ljubljana g. Primoža Kaniča in jamarskega reševalca in gasilskega inštruktorja Andreja Bizjaka, podrobneje seznanila z osnovami vrvne tehnike in postavitve ter same izvedbe uporabljenih manevrov.

Za omogočeno sodelovanje in izvedbo se zahvaljujemo predsedniku DZRJ SR Domžale g. Alešu S. Stražaju in vodji RC JRS LJ g. Primožu Kaniču.

Gasilci PGD Loka pri Mengšu: Tadeja Lukan, Andrej Bizjak, Domen Pirnat

Slike si lahko ogledate v FOTOGALERIJI (klikni!).