INTERVENCIJA: Iztekanje goriva iz tovornega vozila na Kamniški cesti, 17.8.2009

Dodano: 17.08.2009

Ob 8:22 je na Kamniški cesti prišlo do prometne nesreče dveh tovornih vozil, pri čemer je prišlo do večjega iztekanja goriva iz enega od vozil. Najprej so bili kot matično društvo aktivirani PGD Mengeš in PGD Kamnik, koncesionar za posredovanje ob nesrečah z nevarnimi snovmi v občini Mengeš. Kasneje pa je bilo, po dogovoru s poveljnikom PGD Mengeš, aktivirano tudi naše društvo. Na kraju samem smo gasilci preprečili iztekanje goriva, namestili pivnike v kanalizacijske jaške, posuli onesnaženje v dolžini okoli 300 metrov z vpojnimi sredstvi (absorbentom), nudili požarno varovanje in zavarovanje območja s preusmerjanjem prometa. Intervencija je bila zaključena ob 11:00.
V intervenciji smo sodelovali s 6 člani in dvemi vozili (GVC 16/25 in GVGP-1).

Sodelujoči iz PGD Loka pri Mengšu: M. B., Andrej Bizjak, Anže Kveder, Anže Gorjup, Boštjan Čebulj in David Bizjak.

Slike si lahko ogledate v FOTOGALERIJI (klikni!).