INTERVENCIJA: Slamnikarska 14, gori pomivalni stroj, 24.9.2009

Dodano: 24.09.2009

Zgodaj zjutraj ob 6:48 smo dobili poziv iz regijskega centra za obveščanje, da v Mengšu v blokih na Slamnikarski ulici 14 gori pomivalni stroj. Na kraj smo izvozili s cisterno (GVC 16/25, 5 članov) in terenskim vozilom (GVGP-1, 2 člana) ter se priključili ostalim enotam iz Gasilske zveze Mengeš, ki so že prispele na kraj. Požar, ki ga je po vsej verjetnosti povzročil kratek stik na pomivalnem stroju, je zajel pomivalen stroj in se razširil na nekatere kuhinjske elemente ter tla. Požar je v veliki meri dodobra omejila že prisebna lastnica, ki je izključila električni tok, nato pa z mokrimi krpami pokrila gorečo površino, zaprla vrata na hodnik in odprla okno, tako da se je strupen dim valil čez njega. Gasilci smo nato samo dokončno pogasili požar z gasilnikom (CO2) ter odstranili tlečo izolacijo in ožgan pomivalni stroj iz stanovanja.

V intervenciji so iz vrst PGD Loka pri Mengšu sodelovali: Brojan Andrej, Bizjak Andrej, Urbanc Branko, Kocjan Marko, Kveder Anže, Sašek Matic in Bizjak David.

Slike si lahko ogledate v FOTOGALERIJI (klikni!)