Aktivnosti v mesecu požarne varnosti: Prikaz gašenja, pregled gasilnih aparatov in gasilska maša – NOVO: Video oljne eksplozije, 17.10.2009

Dodano: 27.10.2009

V soboto, 17.10.2009 ob 9:00 smo imeli v okviru aktivnosti meseca požarne varnosti pred gasilskim domom demonstracijo gašenja z gasilnimi aparati in prikaz pravilnih postopkov gašenja pri začetnih kuhinjskih požarih.

Ob 10:00 pa pregled gasilnih aparatov. Pregled je izvajal strokovnjak iz servisa gasilnih aparatov CPV Domžale.

Slike si lahko ogledate v FOTOGALERIJI (klikni!)
VIDEO OLJNE EKSPLOZIJE – Kaj se zgodi, če v kuhinji zagori olje v posodi in ga poskušate pogasiti z vodo. Na prikazu gori rastlinsko olje, vanj pa potem pade 2dcl vode. (klikni!)

Ob 17:00 je bila v loški cerkvi maša za vse pokojne gasilce, ki jo je daroval mengeški župnik Janez Avsenik. Maše se je udeležilo preko 30 uniformiranih gasilcev iz GZ Mengeš, društev PGD Jarše-Rodica in PGD Trzin in kar lepo število vaščanov. Za petje je poskrbel cerkveni mešani pevski zbor iz Loke, ki ga tudi po večini sestavljajo člani našega gasilskega društva.

Hvala vsem za udeležbo!

Zahvala pa gre tudi gospodinjam za pripravo in postrežbo dobrot po koncu maše in vsem ki so kakorkoli pripomogli pri čiščenju, krašenju cerkve in okolice.

Slike z maše si lahko ogledate v FOTOGALERIJI (klikni!)