Poročilo 77. rednega občnega zbora društva, 23.1.2010

Dodano: 25.01.2010

77. letni občni zbor smo imeli loški gasilci, v soboto, 23. januarja, ob 18.uri. V polno zasedeni dvorani gasilskega doma, je bilo moč videti veterane in veteranke, člane in članice, pa mnogo mladih obrazov, katerih se v našem društvu vedno znova veselimo. Seveda so bili med nami tudi povabljeni gosti: župan Občine Mengeš, Franc Jerič, mengeški župnik, Janez Avsenik, predstavniki GZ Mengeš in sosednjih gasilskih društev – Mengša, Topol, Trzina, Lek Mengeš in Jarše-Rodica. Prisotni so bili tudi, predsednik KD Antona Lobode, Matjaž Loboda, ki je našemu predsedniku Ručigaju podaril monografijo o Janku Testenu, predstavnik Športnega društva Loka in predstavnik loškega vaškega odbora.

Podana poročila predsednika, tajnika, blagajnika, poveljnika in ostalih članov odborov, so nam dala vedeti, da smo v minulem letu delali s polno paro v zadovoljstvo nas samih in v dobro sovaščanov, pa tudi ljudi izven našega območja. To so potrdili v svojih nagovorih tudi predstavniki Občine, GZ in društev, ki seveda niso skoparili z lepimi besedami in pohvalami na naš račun.

Podeljena so bila tudi napredovanja in priznanja za lanskoletna tekmovanja, opravljene izpite in tečaje. Teh je bil deležen predvsem mladi rod. Pohvalno, ni kaj!

Po uradnem delu smo bili vsi navzoči deležni tudi pogostitve, med katero smo pridno kramljali med seboj in z našimi gosti. Oglasila se je tudi harmonika.

Jože Brojan

Slike si lahko ogledate v FOTOGALERIJI (klikni!)