Loški gasilci bogatejši za 2,5 sodnika gasilskih in gasilskošportnih tekmovalnih disciplin!

Dodano: 19.04.2010

V nedeljo 18.4.2010 se je v Kamniku zaključil tečaj za sodnika gasilskih in gasilskošportnih tekmovalnih disciplin, katerega je obiskovala tudi majhna skupina kandidatov za sodnika iz GZ Mengeš. Kot se ve, tečaja ni enostavno opraviti. Zato lahko še toliko bolj s ponosom objavimo, da sta tečaj uspešno zaključila oba naša kandidata iz vrst PGD Loka pri Mengšu: Andrej Brojan in Andrej Bizjak. Prav tako je uspešno zaključila tečaj tudi članica sosednjega društva PGD Topole Nataša Aleš. Vse čestitke!!

Iz zanesljivih virov smo izvedeli, da je bil tečaj zelo razgibane narave, tako teoretično kot tudi praktično. Neuradna verzija »štorij« govori tudi o tem, da so naši kandidati med tečaji skrivoma trenirali za končni izpit v Topolah, pod strogo taktirko že preizkušenih in prekaljenih sodnikov. Kakorkoli že, važno je da smo v domačem društvu pridobili nekaj novega, svežega sodniškega kadra, ki nam bo na domačih tekmah, kdaj lahko malo pogledal skozi prste.

Tečaj je uspešno zaključila tudi Komendčanka z »loškim potnim listom« Mihaela Poglajen, katero še vedno napol štejemo za »našo«, pa čeprav že vrsto let ne stanuje več v Loki. Čestitke tudi njej in upamo, da se kdaj udeleži sojenja gasilskih tekmovanj v Loki!