PREDAVANJE o pravilni uporabi in slavnostna PREDAJA DEFIBRILATORJA Vaškemu odboru Dobeno, 18.5.2010

Dodano: 19.05.2010

Dobeno, 18.5.2010 – Ker se zavedamo problematike nujnosti hitrega posredovanja v primerih zastoja srca oz. srčne kapi v malo bolj odročnejših predelih naše občine smo (GZ Mengeš in naše PGD Loka pri Mengšu) včeraj v prostorih kmečkega turizma Blaž na Dobenu, organizirali predavanje o osnovah temeljnih postopkov oživljanja in pravilni uporabi defibrilatorja pri zastoju srca poškodovanca. Pri izvajanju predavanja nam je pomagalo tudi podjetje SCHILLER s svojim predstavnikom, ki je Dobencem predaval o tej tematiki.
Predavanje je vključevalo tudi praktični del, v katerem je vsakdo, ki je želel poskusiti z oživljanjem poškodovanca in uporabo defibrilatorja, to tudi storil na priročni lutki, ki smo jo imeli s seboj.
Po končanem predavanju je sledila še svečana predaja defibrilatorja Vaškemu odboru Dobeno, ki ga je v imenu PGD Loka pri Mengšu opravil podpoveljnik društva Branko Urbanc.

Defibrilator je od danes naprej stacioniran v kmečkem turizmu Blaž in je na voljo vsem Dobencem za primer potrebe reševanja življenja nekoga, ki je utrpel srčni zastoj oz. srčno kap na Dobenu.

Slike si lahko ogledate v FOTOGALERIJI (klikni!).
Članek: Vloga polavtomatskega defibrilatorja in ali ga zares potrebujemo (klikni!)