NOV STRELOVOD na loškem gasilskem domu / NOVE GASILSKE MIZE / Tečaj za INŠTRUKTORJA radijskih zvez

Dodano: 09.06.2010

Loka, 27.5.2010 – Danes zjutraj nam je na loški gasilski dom podjetje Rauter uspešno namestilo nov, sodoben strelovod, ki bo varoval naš dom ter še celo nekaj bližnjih okoliških hiš pred direktnim udarom strel, ki so v preteklem letu kar nekajkrat pustošile po naši občini. Prednosti, lastnosti in delovanje tega novega strelovoda si lahko ogledate na: http://www.rauter.si/index.php?option=com_content&task=view&id=112&Itemid=68 .

Naše društvo je kupilo 20 lesenih smrekovih plošč iz katerih bo nastalo 20 novih gasilskih miz. Za obdelavo in lakiranje se imamo v veliki meri zahvaliti ekipi strejših gasilcev.
Gasilci: Franc Urbanc, Jože Lap, Loboda Miro, Šegatin Feliks in Bergant Franc.

V soboto 22.5.2010 je v izobraževalnem centru za gasilce na Igu pri Ljubljani potekalo usposabljanje za inštruktorja radijskih zvez, katerega se je udeležil en član našega društva – Andrej Bizjak, ki je izobraževanje uspešno opravil. Čestitamo!