Trije naši gasilci uspešno zaključili tečaj HOTFIRE – modul B

Dodano: 20.10.2010

Trije naši operativni gasilci (Andrej Bizjak, Branko Urbanc in David Bizjak) so uspešno zaključili dvodnevno izobraževanje za gašenje notranjih požarov – modul B. Usposabljanje je potekalo v ICZR na Igu pri Ljubljani.

Tečaj je nadaljevanje izobraževanja gašenja notranjih požarov – modul A. Zasnovan je v dveh delih:
a) teorija – 6 ur (teorija gorenja in gašenja, varna uporaba zaščitnih sredstev, gibanje v zadimljenem oziroma gorečem prostoru, prva pomoč)
b) praksa – 18 ur (vadba oblikovanja curkov, vaje prezračevanja na dimni hiši, 4 vroče vaje v požarnih kontejnerjih in požarni hiši)

Na tečaju so se naši člani naučili kako pravilno vstopati v goreče prostore ter kako pravilno in varno gasiti požar. Seznanili so se tudi z novostjo pri gašenju, tako imenovanim »kontinuiranim curkom« ter pomembnostjo prezračevanja pri izvajanju notranjih napadov.

Gašenje notranjih požarov je zelo zahtevno opravilo ter predstavlja posebno nevarnost za gasilce. S pravo usposobljenostjo operativnih članov lahko to nevarnost v veliki meri zmanjšamo, zato smo veseli, da smo se takega izobraževanja lahko udeležili.