Komemoracija v spomin na žrtve med vojno, 30.10.2010

Dodano: 31.10.2010

Svečanost ob dnevu spomina na mrtve, ki so umrli v vojni, je potekala v soboto, 30.10.2010 v Loki, pri spomeniku žrtvam. Zbrali so se loški gasilci, člani Veteranov vojne za Slovenijo Mengeš ter zastavonoše. Žalostinke je zaigrala Mengeška godba, zapeli so člani pevske skupine Rž iz Loke. Ob spomeniku je spregovoril Jože Vahtar, podžupan Občine Mengeš, nekaj pesmi pa je recitirala Nataša Vrhovnik Jerič.

Pri komemoraciji je sodelovalo iz PGD Loka 17 uniformiranih gasilcev s praporom. Gasilci: Feliks Šegatin, Franc Bergant, Franc Urbanc, Brane Urbanc, Peter petrič, Jože Brojan, Martin Zupan, Anton Sršen, Janez Galjot, Jože Lap, Marjan Repanšek, Franc Lagoja, Cimerman Stane, Anže Kveder, Matic Sašek, David Bizjak, in Andrej Brojan.
Gasilca pri zapori ceste: Sašo Jenčič in Jan Klančar

Slike si lahko ogledate v FOTOGALERIJI (klikni!)