Mladi gasilci uspešno na regijskem srečanju DMG, 14.4.2012

Dodano: 17.04.2012

V soboto,14.4.2012 je v Komendi potekalo 14. srečanje DMG (društvo mladi gasilec) regije Ljubljana III. Srečanje je ob odlični organizaciji OŠ Komenda-Moste in GZ Komenda potekalo v zelo sproščenem vzdušju. Po pozdravnem govoru organizatorjev so mladi gasilci odšli na izvajanje nalog. V prostorih Osnovne šole Komenda so pisali teste iz preventive in prve pomoči, na pohodu po Komendi pa na posameznih točkah izvajali različne naloge (štafetno vezanje vozlov, izberi gasilnik, zbijanje tarče z vedrovko, prva pomoč, metanje torbice) ob enem pa spoznavali sam kraj ter njegove znamenitosti. Po končanem tekmovalnem delu je sledil še kratek kulturni program.

Naši mladi gasilci, ki so zelo uspešno zastopali Osnovno šolo Mengeš kot tudi matično gasilsko društvo, so pokazali veliko spretnosti in znanja ter dosegli naslednje rezultate:

Mlajši:
Kaja Slabajna, Kaja Sadar, Ron Janežič, Nika Čadež – 1. mesto
Matej Cimerman, Matej Mitrovič, Taj Janežič – 6. mesto

Starejši:
Neža Testen, Urška Brumec, Urban Ručigaj – 2. mesto

Najboljše ekipe so se uvrstile tudi na državno tekmovanje, ki bo 28. in 29. septembra 2012 na Osnovni šoli Franceta Prešerna Kranj.

Mentorji: Robert Ručigaj, Sašo Jenčič, Domen Pirnat, Boštjan Čebulj, David Bizjak, Tadeja Lukan
Sodnik: Robert Ručigaj

Čestitke vsem ekipam ter mentorjem za njihov trud in dobre rezultate!

Slike si lahko ogledate v FOTOGALERIJI (klikni!)

Rezultati regija DMG – Komenda, 14.4.2012