INTERVENCIJA: Požar gospodarskega poslopja na Krekovi ulici v Mengšu, 14.8.2011

Dodano: 15.08.2011

Včeraj ob 22:28 so gasilske enote PGD Mengeš, Loka in Topole preko ReCO dobile poziv, da v Mengšu na Krekovi ulici gori zidan objekt ob stanovanjski hiši. Na kraju se je okoli 30 gasilcev spoprijelo z rdečim petelinom, ki je ob našem prihodu že segal preko ostrešja in grozil, da se bo razširil na sosedne objekte. Izvedli smo kombinirani napad iz 4 gasilskih vozil ter požar lokalizirali. Sledilo je razkopavanje požarišča, odkrivanje strehe ter odstranjevanje zadnjih tlečih žarišč. Ostrešje je v celoti zgorelo, prav tako notranji opaž. Uspeli smo rešiti nekaj domačih živali (10 zajcev in 1 petelina), vendar jih je žal nekaj tudi poginilo. Vzrok požara naj bi bil v električni inštalaciji.

Gasilci PGD Loka smo pri gašenju sodelovali z 2 voziloma (GVC 16/25 in GVGP-1) ter 9 člani. Izvajali smo naslednje naloge:
– napajanje vozila GVV-2 PGD Topole;
– napajanje vozil GVC 16/25 (PGD Mengeš, PGD Loka) iz hidrantov;
– napad z nizkim tlakom ter IDA z vzhodne strani objekta in vstop v goreči prostor;
– reševanje živali;
– odkrivanje strehe in gašenje zadnjih žarišč.

Člani PGD Loka: Andrej Brojan, Branko Urbanc, Anže Kveder, Boštjan Čebulj, Stane Cimerman, Franc Urbanc, Matic Sašek, Anže Gorjup in David Bizjak.

Slike si lahko ogledate v FOTOGALERIJI (klikni!).
(Foto: PGD Mengeš, PGD Loka pri Mengšu)