Zaključek tečaja za NGČ in VGČ

Dodano: 15.05.2023

Sončno soboto, 6.5.2023, smo štirje operativci našega društva preživeli v Izobraževalnemu centru za zaščito in reševanje na Igu, kjer so potekali zaključni izpiti za čin Nižji gasilski častnik.
Razdelili smo se v tri skupine in vsak operativec je enkrat vodil svojo enoto 8 gasilcev. Imeli smo različne scenarije in sicer požar v višjih nadstropjih ter gašenje s pomočjo lestve, požar v hiši in požare objektov, kjer smo izvajali pasivno in aktivno obrambo.
Domen Pirnat, Sašo Jenčič, Miha Jerič in Kaja Ručigaj smo uspešno opravili praktični izpit in pridobili čin Nižji gasilski častnik.
V spomladanskem času pa smo v društvu dobili tudi novega Višjega gasilskega častnika, Boštjana Čebulja. Opravil je 2 urni sprejemni izpit, 79 ur teoretičnih predavanj ter praktičnih ur v ICZR Sežana in Ig, napisal 2 seminarski nalogi in opravil 12 pisnih ter ustnih izpitov. Ves trud in volja sta se na koncu poplačala z novim činom Višji gasilski častnik.

Čestitke vsem operativcem!