• SPIN – pregled dogodkov

  • Sponzorji

  • Vremenska napoved

  • Radarska slika padavin

  • Meteoalarm

  • Požarna ogroženost

  • Gostovanje spletnih strani

Tečaj za nižjega gasilskega častnika v organizaciji GZ Mengeš, november 2022 – marec 2023

Dodano: 13.03.2023

Tečaj za nižjega gasilskega častnika, ki ga je organizirala Gasilska zveza Mengeš, se je s sprejemnimi izpiti pričel novembra 2022. Tečajniki so nato v prostorih PGD Loka pri Mengšu v zimskih mesecih opravili teoretični del izobraževanja. Na poligonih v Občini Trzin in prostorih PGD Mengeš pa še 30 ur praktičnega dela. Cilj tečaja je bil usposobiti gasilce za izvajanje nalog vodenja enote.
Po končanem teoretičnem in praktičnem delu so konec februarja sledili predmetni izpiti pri predavateljih posameznih predmetov. Prihodnjo soboto jih čaka še izpit pri predmetu Gasilska taktika, kjer bodo zagovarjali seminarsko nalogo, ki so jo pripravili. Seminarska naloga vsebuje operativno taktični načrt nastopa gasilskih enot pri požaru objekta.
Po uspešno opravljenih predmetnih izpitih tečajnike čaka še preizkusa znanja na državnem nivoju pred komisijo Gasilske zveze Slovenije, teoretični del izpitov in praktični. 

Tečaj obiskuje 27 tečajnikov iz GZ Mengeš, GZ Domžale, GZ Kamnik, GZ Vodice in GZ Lukovica.

Iz našega društva se tečaja udeležujejo 4 operativni gasilci: Sašo Jenčič, Miha Jerič, Domen Pirnat in Kaja Ručigaj, prav tako pa sta na praktičnih vajah sodelovala inštruktorja našega društva, Anže Kveder in Andrej Bizjak. 

Slike si lahko ogledate v FOTOGALERIJI (klikni!)

Ni dogodkov.