90. LETNI OBČNI ZBOR, 3.2.2023

Dodano: 07.02.2023

V petek, 3. februarja 2023 smo se loški gasilci in gasilke zbrali na 90. rednem letnem občnem zboru. Po uvodnem pozdravu predsednika Roberta Ručigaja in izvolitvi delovnega predsedstva je le to začelo z predlaganim dnevnim redom. Po poročilih vseh funkcionarjev je sledila konstruktivna in predvsem pohvalna razprava naših gostov. Pozdravili so nas podžupanja Občine Mengeš Tina Štrukelj. Delegati Gasilske zveze Mengeš in sosednjih prostovoljnih gasilskih društev. Predstavniki športnega in kulturnega društva ter vaških odborov Loka pri Mengšu in Dobeno, mengeški župnik in bivši župan.

Letošnje leto je v gasilski organizaciji volilno leto, zato smo tudi v našem društvu izvolili novo vodstvo. Predsednik društva je ostal Robert Ručigaj, poveljnik društva pa je postal Domen Pirnat.

Ker društvo letos obeležuje 90-letnico delovanja bomo 30.8.2023 ta jubilej obeležili na slavnosti seji, vrhunec praznovanja pa bo 2.9.2023 z gasilsko parado ter veselico z ansamblom Saša Avsenika.

V nadaljevanju so bile podeljene diplome za opravljene tečaje, napredovanja ter značke za dolgoletno delovanje v društvu.

a. Tečaji:
– varno delo z motorno žago: SAŠO JENČIČ, KAJA RUČIGAJ, BOŠTJAN PESRL
– delo z motorno žago v nevarnih razmerah: ANŽE KVEDER
– dodatno usposabljanje za gasilskega inštruktorja: ANDREJ BIZJAK
– program temeljnega usposabljanja za opravljanje nalog zaščite, reševanja in pomoči z uporabo zrakoplovov – modul B: KAJA RUČIGAJ, ANŽE KVEDER
– operativni gasilec: URBAN RUČIGAJ, LUCIJAN ŠTEMPELJ, MATEJ CIMERMAN
– višji gasilec: BLAŽ BURGAR

b. Odlikovanja
– Odlikovanje gasilske olimpijade Celje 2022: SAŠO JENČIČ, KAJA RUČIGAJ
– Značka za dolgoletno delo 60 let: MARKO JERIČ
– Značka za dolgoletno delo 40 let: STANE CIMERMAN
-Značka za dolgoletno delo 20 let: VIDA STRAJNAR, REZKA PODBORŠEK, BLAŽ SLABAJNA, NEJC LOBODA, BOŠTJAN PESRL
– Značka za dolgoletno delo 10 let: ŽAN MARK LOBODA, MATIC LIPOVŠEK, MIHA JUSTIN (podeljeno na zboru mladine), ANDREJA ANDRIČ

c. Napredovanja:
– Višji gasilec I. stopnje: BLAŽ SLABAJNA, SAŠO JENČIČ, KAJA RUČIGAJ, URŠA BRUMEC, MIHA JERIČ
– Gasilski častnik I. stopnje: ANŽE KVEDER
– Višji gasilski častnik I. stopnje: ANDREJ BIZJAK

Vsem prejemnikom iskreno čestitamo.

Slike si lahko ogledate v FOTOGALERIJI (klikni!)