Dvig zastave Gasilske olimpijade Celje 2022 v Gasilski zvezi Mengeš, 8.4.2022

Dodano: 09.04.2022

V letošnjem letu bo v Sloveniji, od 17. do 24. julija, potekal zgodovinski dogodek Gasilska olimpijada Celje 2022. V ta namen se je v petek, 8.4.2022, v vseh 120 gasilskih zvezah po celotni državi pripravil spektakularen dogodek – Slavnostna razglasitev Gasilske olimpijade Celje 2022. Gasilci iz cele Slovenije smo se zbrali v svojih gasilskih zvezah ter točno ob 18. uri, 100 dni pred pričetkom olimpijade, dvignili zastavo Gasilske olimpijade Celje 2022.

Dogodek je potekal tudi v Gasilski zvezi Mengeš. Poveljnik Gasilske zveze Mengeš Miha Verbič je gasilce prostovoljnih gasilskih društev Mengeš, Topole in Loka pri Mengšu postrojil v zbor. Po zaigrani gasilski himni sta zbrane nagovorila predsednik Gasilske zveze Mengeš Boštjan Čebulj in župan Občine Mengeš Franc Jerič. V nadaljevanju je sledilo razvitje uradne zastave Gasilske olimpijade Celje 2022. Za namestitev zastave je poskrbel Sandi Jaklič, predsednik Prostovoljnega gasilskega društva Mengeš.

Iz našega društva se je dogodka udeležilo 17 gasilcev. (Anže Kveder, Urša Brumec, Kaja Ručigaj, Sašo Jenčič, Urban Ručigaj, Matej Mitrovič, Blaž Burgar, Tilen Pibernik, Matic Lipovšek, Maj Purnat, Tjaš Vončina, Anžej Šarc, Robert Ručigaj, Boštjan Čebulj, Slavko Sedeljšak, Miro Urbanc, Franci Urbanc)