89. LETNI OBČNI ZBOR, 4.3.2022

Dodano: 24.03.2022

V petek, 4. marca 2022 smo se loški gasilci in gasilke zbrali na 89. rednem letnem občnem zboru.

Od gostov so se zbora udeležili predsednik Gasilske zveze Mengeš Boštjan Čebulj, predstavniki Prostovoljnih gasilskih društev Mengeš – Sandi Jaklič in Marjan Šinkovec, Topole – Franc Hribar, Žan Bergant, Mitja Petrič, PIGD Lek – Ivo Peterka in PGD Jarše Rodica – Boštjan Kocjančič, Simon Kobilica.

V naši sredi smo pozdravili tudi župana Franca Jeriča, ter predstavnike Vaškega odbora Loka, Vaškega odbora Dobeno, Kulturnega društva Antona Lobode in Športnega društva Loka.

Po uvodnem pozdravu predsednika Roberta Ručigaja in izvolitvi delovnega predsedstva je le to začelo z predlaganim dnevnim redom. Po poročilih predsednika Roberta Ručigaja, poveljnika Anžeta Kvedra, tajnika, blagajničarke, gospodarja, strojnika in predsednikov komisij je sledila konstruktivna in predvsem pohvalna razprava naših gostov in ob koncu potrditev poročil. Sledil je delovni plan za leto 2022, ki ga je predstavil predsednik društva Robert Ručigaj ter volitve delegatov za občni zbor GZ Mengeš.

V nadaljevanju so bile podeljene diplome za opravljene tečaje, napredovanja ter značke za dolgoletno delovanje v društvu.

a. Tečaj za gašenje notranjih požarov modul A: ANDREJ BROJAN, KAJA RUČIGAJ

b. Odlikovanja za dolgoletno delo
Značka za dolgoletno delo – 20 let: ANŽE GORJUP
Značka za dolgoletno delo – 50 let: JANEZ JANKOVIČ
Značka za dolgoletno delo – 60 let: JANEZ GALJOT
Značka za dolgoletno delo v operativi – 30 let: FRANC MALUS

c. Napredovanja:
Višji gasilec II. stopnje: MARKO KOCJAN, PETER PETRIČ
Gasilski častnik II. stopnje: DAVID BIZJAK, BRANKO URBANC

d. Plaketa veteranov: JANEZ JANKOVIČ, JERNEJ LEVEC

Vsem prejemnikom iskreno čestitamo.