INTERVENCIJA: Letalska nesreča, 3. 12. – 5. 12. 2015

Dodano: 05.12.2015

V četrtek, 3. 12. 2015 smo bili ob 19:03 preko ReCO obveščeni, da je na območju Mengša strmoglavilo manjše letalo. Izvozili smo s tremi vozili (GVC 16/25, GVGP-1 in GVM-1), ter 13 člansko posadko. Skupaj s kolegi iz PGD Kamnik, Topole in Mengeš, GZ Vodice, GZ Komenda, policije, GRS Kamnik, vodniki psov za iskanje pogrešanih oseb SIP KZS skupina-1, DVRPS Ljubljana 1 in 2, kriminalisti, preiskovalcem letalskih nesreč ter NMP Domžale, smo pričeli z iskalno akcijo letala in pilota. Iskanje je oteževala tema in močna megla. Letalo in pilot, ki nesreče žal ni preživel, sta bila najdena okoli 21. ure. V gasilski dom so se zadnji gasilci vrnili ob 2. uri zjutraj.

V petek, 4. 12. 2015 smo ob 13:03 izvozili z GVGP-1 in 4 člansko posadko. Odšli smo odstranjevati večje in težje dele letala, ki so ostala v krošnjah dreves, s pomočjo vrvne tehnike. V gasilski dom smo se vrnili ob 18:30.

V soboto, 5. 12. 2015 smo ob 8:40 izvozili z GVGP-1 in 6 člansko posadko. Pomagali smo pri pospravljanju in transportu delov letala v dolino, od koder so bili s traktorjem odpeljani do ceste, kjer so bili naloženi na tovorno vozilo, ki je v spremstvu preiskovalcev in kriminalistov odpeljal v prostore za nadalnjo analizo in preiskavo. V gasilski dom smo se vrnili ob 14. uri.

Gasilci PGD Loka:
Bizjak Andrej, Bizjak David, Kveder Anže, Kocjan Marko, Urbanc Brane, Ručigaj Robert, Čebulj Boštjan, Sedeljšak Slavko, Gorjup Anže, Lukan Tadeja, Pirnat Domen, Brojan Andrej, Loboda Nejc, Cimerman Stane, Pogačar Uroš