Zapustila nas je članica Marinka Ručigaj, 28.4.2020

Dodano: 28.04.2020

V današnjem dopoldnevu, 28.4.2020 je odjeknila žalostna vest, da nas je v 72. letu življenja zapustila članica Marinka Ručigaj, Vrbanova Marinka.
V gasilske vrste se je vključila v letu 2003. Ob skrbi za dom in družino, še posebej zaradi dolgoletne oskrbe bolnega moža Petra, je še imela voljo, da se je vključila v gasilske vrste. Bila je prizadevna članica veteranske ekipe skozi vrsto let. Še jeseni smo se pripravljali za regijsko tekmovanje, pa jo je zdravje tik pred samim tekmovanjem izdalo. Trdno smo upali in verjeli, da bo Marinka ob veliki življenjski moči zmogla premagati začetne težave, vendar je bolezen hitro napredovala. S svojo delavnostjo in preudarnostjo je bila nepogrešljiva pri izvedbi različnih prireditev in proslav. Marinka nam bo ostala v spominu kot skrbna žena, mama in vaščanka ter gasilka. Iskreno sožalje vsem domačim.

Pokojno članico smo pospremili k zadnjemu počitku v četrtek, 30.04.2020, ob 10.30 uri, na pokopališču v Mengšu.

Gasilci: Andrej Brojan, Miro Urbanc, Franci Urbanc, Branko Urbanc, Robert Ručigaj, Anže Kveder, Darko Posavec, Franc Bergant, Martin Zupan, Slavko Sedeljšak, Urban Ručigaj, Boštjan Čebulj, Kaja Ručigaj, Minka Repanšek, Beti Stopar, Marjana Brojan, Jelka Purnat, Vida Strajnar, Rezka Podboršek, Justi Jerič, Andreja Andrič, Štefka Urankar