IZOBRAŽEVANJE: Obnovitveni tečaj za vrvno tehniko in varno delo na strehi ob posredovanju po vremenskih ujmah, 7. 12. 2019

Dodano: 07.12.2019

V soboto, 7.12.2019, so se 4 člani našega društva udeležili obnovitvenega tečaja vrvne tehnike za interventne službe in varno delo na strehi ob posredovanju po vremenskih ujmah.
Dopoldan so v Gasilski brigadi Ljubljana na poligonu ponovili postopke varnega dela na strehi s pomočjo vrvne tehnike (napredovanje in postavljanje sidrišč s pomočjo dinamične vrvi, načine kako spraviti vrv čez streho, napredovanje in saniranje objekta, ko že imamo postavljeno varovanje s statično vrvjo, na katero se zapnemo z enim od varovalnih kosov opreme, da se lahko varno gibamo po strehi, itd.). Popoldan pa so se odpravili v Črnuče, kjer so ponovili postopke spuščanja in varovanja gasilca in gasilskega tovariša s pomočjo vrvne tehnike.

Tečaj sta nam omogočila GZ Mengeš in CZ Mengeš v organizaciji podjetja INŠTITUT VERTIKALA, katerim se zahvaljujemo za profesionalno izveden tečaj in upamo, da bomo v prihodnje še sodelovali.

Tečajniki PGD Loka:
Andrej Brojan, Domen Pirnat, Andrej Bizjak in Blaž Burgar.