Medobčinska gasilsko-reševalna vaja v Mengšu, 21.11.2018

Dodano: 24.11.2018

V sredo 21.11.2018 smo se operativci PGD Loka pri Mengšu udeležili vaje v organizaciji GZ Mengeš. Vaja je potekala v kletnih prostorih večstanovanjskega objekta poleg Dom počitka Mengeš. Celotna vaja je potekala v dveh sklopih alarmiranja.
V prvi fazi so bila na lokacijo poslana vsa tri prostovoljna gasilska društva GZ Mengeš (Mengeš, Topole, Loka)
Zaradi velikega obsega kletnih prostorov, ki so znašali cca 6000 m2, se je tekom intervencije pokazala potreba po dodatnih gasilcih ter seveda opremi. Tako je vodja intervencije v drugi fazi za pomoč zaprosil še sosednja društva (Trzin, Moste, Kamnik) in še prostovoljno industrijsko gasilsko društvo Lek Mengeš.

Skupaj je na vaji sodelovalo 85 gasilk in gasilcev ter 18 vozil.
S strani PGD Loka pri Mengšu se je vaje udeležilo 17 operativnih članov ter vsa tri vozila.

Za organizacijo res dobro pripravljene vaje se zahvaljujemo poveljstvu GZ Mengeš.

Gasilci:
Miha Jerič, Domen Pirnat, Branko Urbanc, Urška Brumec, Kaja Ručigaj, Teja Reven, Slavko Sedeljšak, Blaž Burgar, Sašo Jenčič, Anže Gorjup, Andrej Bizjak, Blaž Slabajna, Urban Ručigaj, Robert Ručigaj, Jan Potočnik, Marko Kocjan, Anže Kveder