Pogreb člana PGD Loka pri Mengšu FRANCA STOPARJA, 31.8.2017

Dodano: 31.08.2017

V 71. letu starosti je umrl naš dolgoletni član FRANC STOPAR. Pokojni  je vse od svojega vstopa v naše društvo v letu 1958 sodeloval pri delu v društvu. Rad je priskočil na pomoč kadarkoli in kjerkoli je bilo potrebno. Vedno je pomagal pri pripravi veselic, gradnji orodjarne in novega gasilskega doma. Večkrat je sodeloval tudi kot operativec ob elementarnih nesrečah. V mlajših letih je rad tekmoval in bil dvakrat tudi član Upravnega odbora. Prvič od leta 1975 do 1980 in drugič od 1982 do 1984. Leta 1993 je dobil značko za trideset let pripadnosti društvu, leta 2013 pa plaketo gasilskega veterana.

Pokojnika smo pospremili k zadnjemu počitku v četrtek, dne 31.8. 2017, ob 16.00 uri, na pokopališču v Mengšu. Pogreba se je udeležilo pet prostovoljnih gasilskih društev, poleg našega še PGD Mengeš, PGD Topole, PGD Trzin in PGD Jarše – Rodica, skupno 40 gasilcev.

Gasilci PGD Loka: Čebulj Boštjan, Bergant Franc, Sedeljšak Slavko, Cimerman Stane, Sršen Anton, Urbanc Brane, Urbanc Miro, Repanšek Marjan, Jerič Marko, Zupan Martin, Jenčič Sašo, Galjot Janez, Kveder Anže in Brojan Andrej.

Priprava malice za gasilce: Sedeljšak Brigita.

Hvala PGD Mengeš za uporabo prostorov v gasilskem domu ob pogostitvi gasilcev.