Zaščitno reševalna vaja »Domžale 2017«, 6.4.2017

Dodano: 06.04.2017
V četrtek, 6.4.2017 smo se udeležili operativne vaje »Domžale 2017«, ki jo je organiziral štab civilne zaščite občine Domžale in je potekala na več prizoriščih v Domžalah in njeni okolici. Z GVC 16/25 in 6 člani posadke smo sodelovali na vaji v Leku, kjer smo izvajali aktivno obrambo cistern z nevarnimi snovmi in napajali druge enote s požarno vodo. Na vaji so sodelovale enote iz celotnega sistema ZIR (zaščite in reševanja ter pomoči) občine Domžale ter gasilska društva iz GZ Mengeš, GZ Kamnik in GZ Lukovica, skupaj 308 članov različnih služb sistema ZIR.
Iz PGD Loka pri Mengšu smo se vaje udeležili: Andrej Bizjak, Anže Kveder, Slavko Sedeljšak, Blaž Slabajna, Sašo Jenčič in David Bizjak.
O zaščitno reševalni vaji “Domžale 2017” si lahko preberete tudi na spletni strani Domžalec.si: