LOŠKI GASILCI SMO IMELI 84. LETNI OBČNI ZBOR

Dodano: 29.01.2017

Zadnji januarski petek smo se na 84. rednem letnem občnem zboru zbrali loški gasilci in gasilke. Zbora so se udeležili tudi predsednik Gasilske zveze Mengeš Janez Koncilija, poveljnik štaba CZ Franci Hribar, predstavniki Prostovoljnih gasilskih društev Mengeš – Sandi Jaklič, Matjaž Veider in Domine Robida, Topole – Franci Hribar in Primož Mejač in PIGD Lek – Marcel Kalan in Janez Ravnikar. V naši sredi smo pozdravili tudi župana Franca Jeriča ter predstavnike KD Antona Lobode – Natašo V. Jerič, Športnega društva Loka – Matjaža Anžlovarja, Vaškega odbora Loka – Darka Purnata ter Vaškega odbora in TD Dobeno – Toneta Vidergarja. Med nami pa so bili tudi častni občan in častni član našega društva Peter Krušnik ter častni poveljnik Anton Sršen in častni član Franc Bergant. Po uvodnem pozdravu predsednika Roberta Ručigaja in izvolitvi delovnega predsedstva je le to začelo z predlaganim Dnevnim redom. Po izčrpnih poročilih predsednika Roberta Ručigaja, poveljnika Andreja Brojana, tajnika Boštjana Čebulja, blagajnika – zaradi zadržanosti Mira Dimca, ga je prebral predsednik Robert Ručigaj in predsednikov komisij je sledila konstruktivna in predvsem pohvalna razprava naših gostov in ob koncu potrditev poročil. Sledil je zelo ambiciozen delovni plan za leto 2017, ki ga je predstavil predsednik društva Robert Ručigaj, volitve delegatov za občni zbor GZ Mengeš in podelitev napredovanj, diplom, plaket, potrdil in priznanj, katere je podelil predsednik GZ Mengeš Janez Koncilija. Napredovanje gasilski častnik I. stopnje sta prejela David Bizjak in Branko Urbanc, višji gasilec I. stopnje Peter Petrič in Marko Kocjan, plaketo gasilskega veterana pa Lidija Muzga. Čin gasilec so po opravljenem tečaju prejeli: Teja Reven, Kaja Ručigaj, Urška Brumec, Blaž Slabajna in Miha Jerič, čin gasilec pripravnik pa Matevž Potočnik in Jan Sašek. Diplome in specialnosti so prejeli – za delo z radijskimi zvezami Andrej Brojan, Blaž Burgar, Boštjan Čebulj, Anže Gorjup, Sašo Jenčič, Marko Kocjan, Tadeja Lukan, Boštjan Pesrl, Domen Pirnat in Robert Ručigaj. Za varno delo z verižno žago Andrej Brojan in Domen Pirnat. Vsem prejemnikom čestitamo!

Ob koncu uradnega dela pa smo se iz dvorane preselili nadstropje nižje v operativni prostor kjer smo nadaljevali prijateljsko srečanje ob prigrizku, kozarčku pijače in prijetnem pogovoru.

Slike si lahko ogledate v FOTOGALERIJI (klikni!)

Tekst in foto: Jože Brojan

februar  2018