Komemoracija v spomin na žrtve med vojno, 31. 10. 2016

Dodano: 31.10.2016

Svečanost ob dnevu spomina na mrtve, ki so umrli v vojni, je potekala v četrtek, 31.10.2016 v Loki, pri spomeniku žrtvam. Zbrali so se loški gasilci, člani Veteranov vojne za Slovenijo ter zastavonoše. Žalostinke je zaigrala Mengeška godba, zapeli so člani pevske skupine Rž iz Loke. Ob spomeniku je spregovorila Nataša Vrhovnik Jerič, predsednica KD Antona Lobode in ZKDOM, pesem pa je recitirala Barbara Justin. Pri komemoraciji je sodelovalo iz PGD Loka 19 uniformiranih gasilcev s praporom.

Gasilci: Feliks Šegatin, Lap Jože, Urbanc Franc, Repanšek Marjan, Zupan Martin, Sršen Anton, Cimerman Stane, Ručigaj Robert, Bergant Franc, Brojan Jože, Galjot Janez, Lagoja Franc, Bizjak David, Pesrl Boštjan, Malus Franc, Urbanc Miro, Čebulj Boštjan, Kveder Anže in Brojan Andrej.

Nekaj slik si lahko ogledate v FOTOGALERIJI (klikni!).

Foto: Občina Mengeš