OBČINSKA GASILSKA VAJA GZ Mengeš v Topolah (poročilo+SLIKE in VIDEO!!)

Dodano: 27.10.2008

V petek, 24.10.2008 smo se loški gasilci udeležili občinske vaje v Topolah. Na vajo smo izvozili z dvemi vozili in 8 člani posadke. Vaja je potekala na objektu last Franca Berganta (Topole 32).

Naloge na vaji pa so bile naslednje:
– napad po lestvi in s tem zaščito gospodarskega in stanovanjskega objekta
– notranji napad z IDA v 1. nadstropje ter reševanje poškodovanca
– razsvetljava terena in lastno napajanje vozila
– ureditev cestne zapore
– prva pomoč in oskrba poškodovanca

Na vaji smo sodelovali z naslednjimi društvi:
– PGD Topole
– PGD Mengeš
– PGD Moste in
– PIGD Lek

Mislim, da smo vajo izpeljali solidno. Na koncu pa smo v imenu GZ Mengeš čestitali še županu Francu Jeriču, ki prihodnji teden praznuje Abrahama. ČESTITAMO mu tudi člani PGD Loka pri Mengšu!

Vaje so se iz PGD Loka pri Mengšu uniformirano udeležili: Slavko Sedeljšak, Brane Urbanc, Gašper Urbanc, Andrej Bizjak, David Bizjak, Anže Kveder, Peter Frantar in Andrej Brojan.

Slike si lahko ogledate v FOTOGALERIJI PGD Loka pri Mengšu (klikni!) in FOTOGALERIJI PGD Topole (vir: www.pgd-topole.si) poleg tega pa vam predstavljamo tudi intervencijsko vožnjo na kraj dogodka na VIDEO POSNETKU (klikni!).

lp, Andrej Brojan