KOMEMORACIJA V SPOMIN NA ŽRTVE MED VOJNO (poročilo)

Dodano: 05.11.2008

Svečanost ob dnevu spomina na mrtve, ki so umrli v vojni, je potekala v petek, 31.10.2008 v Loki, pri spomeniku žrtvam. Zbrali so se člani Veteranov vojne za Slovenijo Mengeš in loški gasilci ter zastavonoše. Žalostinke je zaigrala Mengeška godba, nekaj pesmi so zapeli člani Mengeškega zvona. Ob spomeniku sta spregovorila Branko Lipar, nekdanji ravnatelj Osnovne šole Mengeš in član Zveze borcev Mengeš ter podžupan Jože Vahtar, nekaj pesmi pa je recitirala Nataša Vrhovnik Jerič.
Pri komemoraciji je sodelovalo iz PGD Loka 14 uniformiranih gasilcev s praporom.

Gasilci: Feliks Šegatin, Slavko Sedeljšak – praporščak, Jože Lap, Stane Cimerman, Franci Urbanc, Marjan Repanšek, Brane Urbanc, Franc Lagoja, Tone Sršen, Martin Zupan, Miro Urbanc, Janez Galjot, Jože Brojan in M. B..

lp Andrej Brojan