INTERVENCIJA: Zamašena odtočna cev na Testenovi ulici, 5.2.2009

Dodano: 05.02.2009

V četrtek 5.2.2009 smo okoli 14:30 prejeli klic občana s Testenove ulice 37, da se mu je zamašila odtočna cev iz stanovanja v kanalizacijo. Le to je poskušal odmašiti že sam, a mu to ni uspelo, zato je nas zaprosil za pomoč. Tudi tokrat smo se odzvali in na kraj izvozili z GVC 16/25 s 4 člani posadke. Po ogledu situacije smo ugotovili, da bo poseg z »mišjo« zaradi ozke cevi in težkega dostopa do nje zelo težko izvedljiv. Za pomoč smo zaprosili člana sosednjega društva PGD Mengeš Franca Skoka, če nam lahko posodi tanjšo visokotlačno cev z razbijalom na koncu, saj bi bil poseg s to dosti lažji. Po polurnem trudu nam je zamašeni del končno uspelo prebiti in cev očistiti. V njej se je nabralo cel kup strnjenih delcev praška in olja iz pralnega stroja.

V intervenciji so sodelovali naslednji člani našega društva: Andrej Bizjak, Anže Kveder, Matic Sašek in David Bizjak. Slike si lahko ogledate v FOTOGALERIJI (klikni!).