PRIČETEK OSNOVNEGA TEČAJA za gasilce v PGD Loka pri Mengšu, 7.11.2009

Dodano: 08.11.2009

V loškem gasilskem domu smo že v petek, 6.11.2009 pričeli z izvajanjem osnovnega tečaja za gasilca, katerega organizator je društvo PGD Loka pri Mengšu. Tečaj obiskujejo mladi gasilci, ki so že dopolnili 16 let in se počasi pripravljajo na resnejše sodelovanje v društvu, tako v preventivi, kot v operativi. Spoznali bodo čiste osnove gasilstva in delovanja društva ter se tako pripravili na kasnejši nadaljevalni tečaj, ki je osnova vsakega dobrega gasilca.
Tečaj obiskuje okoli 15 udeležencev (večinoma iz Loke, nekaj tudi iz Mengša), za katere upamo, da bodo predstavljali prihodnost naše organizacije, se pridružili našemu načinu življenja in naše poslanstvo nadaljevali naprej. Če ne drugega pa upamo, da bomo med tečajem spletli vsaj trdne prijateljske vezi, ki so osnova za kakršno koli nadaljno sodelovanje in hkrati povečujejo ugled gasilstva med mladimi ter v širši družbeni skupnosti.

Vsem tečajnikom hvala za odziv, želimo vam veliko uspeha in znanja v gasilskih vrstah enot GZ Mengeš! Dobrodošli med nami!

D.B.