Obnovitveni tečaj IDA v ICZR na Igu, 17.11.2011

Dodano: 18.11.2011

V četrtek, 17.11.2011 sta dva operativna člana Bizjak Andrej in Brojan Andrej opravljala obnovitveni tečaj za uporabnika izolirnega dihalnega aparata v Izobraževalnem centru za zaščito in reševanje RS na Igu. Prvi dve šolski uri so tečajniki preživeli v učilnici, nato pa so se preselili v telovadnico izobraževalnega centra, kjer so obnovili znanje sestave izolirnega dihalnega aparata. Pred kosilom je sledil prvi preizkus na poligonu (labirint) in obremenitveni test. Po kosilu pa so bili razdeljeni po skupinah in razporejeni na 4 delovne točke. Na prvi točki so izvajali preiskovanje prostorov v dimni hiši, na drugi postopek in gašenje notranjih prostorov v požarni hiši, tretja delovna točka je bila zopet na poligonu z obremenitvenim testom, četrta točka pa je bila namestitev reševalne maske poškodovancu in izvlek iz prostora. Obnovitveni tečaj za uporabnika IDA je bil za oba člana uspešno opravljen.